"Apa trece, pietrele ramin."

*eccentricity

27. března 2013 v 12:22 | (Katie) |  on theme
Každý člověk má trošku jiné vnímání co se výstřednosti týče. Někomu se zdá moc mít více jak dvojbarevné vlasy, každou nohavici jinak krátkou, nebo spatřit u chlapa růžový kapesník. Jsou to vesměs malichernosti a přeci jenom to některé lidi dovádí k šílenství.


Ale co třeba takové "mega" výstřednosti? Jako představa cheeseburgeru v supermarketu, jízda na koni do školy skrz Prahu, plavání v mínus 20 stupních ve Vltavě, rychlostní couvání po dálnici, obejít celý kontinent pěšky nebo vsadit se o vlastní ledvinu? Ano i takových blbostí jsou lidé schopni a nepřijde jim to výstřední. Proč někomu (většině) ale ano? Záhada. Náš mozek je prostě nevyzpytatelný nástroj k chápání tohoto světa. Každý z nás ho má vycvičený na trošku jiný pohled a záleží jenom na nás, čemu všemu jsme schopni ho navyknout.
Víte ale co je největší výstřednost, které nechce uvěřit spousta místních lidí?
Že ještě na konci března padá sníh!!!

Pamatujete si na loňský rok zhruba touhle dobou? Kdo ano, tak si jistě vzpomíná, že jsme již oblékali kraťasy, sukně, tílka. Proč? Protože už bylo 20°C!!
Teď mi vysvětlete, jak je tohle možné. Proč nás letos ta příroda tolik mučí! Nepamatuji si ve svém životě delší trvání zimy. S úderem března prostě zmizela jak pára nad hrncem a byl klid. Tak co se to teď děje?
Příroda nás zkouší z odolnosti a vnímání výstřednosti?? Nebo co se to sakra děje??
Já už chci prostě teplo. Tohle počasí jen zkouší moji náchylnost ke změnám tlaku a akorát mi každý týden ustele postel, abych do ní mohla zalehnout s hrnkem čaje a s přesvědčením, že si ty plíce nevykašlu. Už čtrnáct dní mě láme a já pořád vzdoruju, ale už toho mám dost. Jdu se opět postavit na svoje nemocí znavené nohy, vypnu hruď a jdu bojovat za teplé počasí, které nám už někdo hodně dlouho dluží.
A ne, necítím se výstředně a a ni nebudu, když budu stát uprostřed lesa a křičet směrem k obloze "dej mi teplo!".
Ne dobře to už přeháním.
Ale abych pravdu řekla, cítím se v tomhle počasí jako mumínek v hrnku kávy...
= výstředně!!!


A co je pro vás ta největší výstřednost nynějšího světa? :)

Katie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 týna týna | 27. března 2013 v 13:07 | Reagovat
2 Hovniválka Hovniválka | Web | 27. března 2013 v 13:38 | Reagovat

Nuda, dej se na testování na zvířatech. Příšerný článek.

3 Katie* Katie* | Web | 27. března 2013 v 13:44 | Reagovat

[1]: děkuji :) a tu reklamu si příště odpust ;)

[2]: Nejdřív se zamysli nad tím, jak příšerné články děláš ty. Opravdu, tak zhovadělého člověka jsem dlouho neviděla. Zalez si do svého hnízda a nepruď.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama