"Apa trece, pietrele ramin."

*train of life

22. března 2013 v 11:38 | (Katie) |  on theme
Taky se vám už někdy stalo, že vám utekla nějaká příležitost přímo před nosem? Nebo jste naopak chytli za pačesy tu první a vzápětí přijela jiná a lepší?
Nevěste hlavu, nejste v tom sami. Tohle se stalo určitě už mnohým z nás. A přesně tomu se říká vlak života.
Člověk se ale nesmí bát do nějakého nastoupit. Když vejde a zjistí, že to není nic pro něj, na další zastávce může vystoupit a počkat na jiný spoj. V něm už třeba najde svoje štěstí.


Pořád ale existuje spousta lidí, kteří buď nejsou schopni vystoupit a začít znovu, a nebo naopak lidé, kteří vystupují neustále a nedokáží se dlouho udržet na jednom místě.
Čili jednoduše řečeno - podpantofláci a světoběžníci.
Obojí má svoje výhody i nevýhody.
Podpantofláci jsou věsmě konzervativní lidé. Neradi na sobě a svém životě něco mění a s nepřízní osudu bojují ze všech sil. Když už se něco změnit musí, často to nesou hůře, než ostatní. A podrobí se, až když jsou opravdu v koncích.
Světoběžníci si zase neberou žádné servítky. Jakmile se jim něco nedaří, prostě to zahodí a najdou něco nového. Nic složitého řeknete si, ale ono to má svůj velké podstatný háček - tihle lidé sotva kdy někam patří a když už, tak jen na tu neurčitou dobu, než se rozhodnou z tohodle "vlaku života" vystoupit.

Jaká je tedy nejlepší verze cestování "vlakem"?
Přece ta zlatá střední. Nebuďte teda ani podpantofláci, ale ani přehnaní světoběžníci. Určete si svoje určité hranice svobody, stanovte si svoje cíle a sny, které si chcete vyplnit. A jakmile uvidíte, že ten vlak, ve kterém jedete, vám brání ve splnění vašeho snu či cíle, vystupte a počkejte na ten správný. A uvidíte, že až si svůj sen splníte, bude ta jízda zase o něco radostnější. x)

Katie

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama