"Apa trece, pietrele ramin."

Duben 2013

*really shit thursday

25. dubna 2013 v 21:19 | (Katie) |  occasional diary
Převaluji se a nemohu za boha usnout. Noci jsou na pořádný odpočinek čím dál tím kratší. Člověk přijde v jedenáct hodin večer domů z práce, něco málo do sebe hodí , aby alespoň trochu potěšil žaludek, umyje znavené tělo a vyčerpán padne do postele.
Najednou se ale stane nepěkná věc - mozek se postaví do opozice vůči usínajícímu tělu a ne a ne se uložit do režimu spánku. Pořád se v něm sem a tam prohánějí nějaké myšlenky. Škoda jen, že ty negativní převládají.
"Nemáš hotový protokol na chemii, stihneš si ho zítra opsat?"
"Píšete z politologie a vůbec ses na to neučila. Věříš, že tě čtvrtou hodinu osvítí duch svatý a budeš schopná myslet?"
"Máš odpoledku, vydržíš neusnout přes všechny ty úmorně dlouhé vyučovací hodiny?"
"Ne nevydržim, když do mě budeš pořád rejpat! Vypínáme!"


*my pet

21. dubna 2013 v 14:06 | (Katie) |  my life
Tak nějak mi došlo, že by bylo záhodno, odhalit vám zase nějaký ten taj z mého života. Je tu jistá věc, o které jsem se nejspíš ještě vůbec nezmínila - můj domácí mazlíček.

*competition in climbing centre

16. dubna 2013 v 19:28 | (Katie) |  occasional diary
Ahoj, ahoj, ahoj! :) Tak jak se máte? :) Taky si užíváte nádherného a zčistajasného příchodu jara, jako já? :) Dobře děláte :)
Jen je trochu škoda, že tohle teplíčko se vyhnulo sobotě. Jak už jsem psala, byli jsme s hasiči na závodech v lanovém centru. Nebylo zrovna teplo a dost foukalo, takže adrenalinu bylo víc než dost. Ono když se člověk houpe připoutaný jednou karabinou u sloupu ve výšce asi 7 metrů, není to zrovna příjemný pocit. Nic pro ty lidičky, kteří trpí závratěmi nebo se bojí výšek. A co takhle skok z dvanáct metrů vysoké věže? Žádný problém. ;)


*firewoman

10. dubna 2013 v 13:29 | (Katie) |  my life
Zdravím :) Jakpak se všichni máte?
Já bych se chtěla v první řadě omluvit, že jsem se tak dlouho neukázala. Bylo toho teď na mě neuvěřitelně moc a nevěděla jsem, kam dřív skočit. Po nechutné nemoci (zánět průdušek) toho musím ve škole strašně moc dohánět a pořád tak ležím v učení. Do toho všeho mě ještě nemíjejí problémy v práci, odkud chodím naprosto vyčerpaná a druhý den pak vypadá tak, že samozřejmě zaspím do školy a jsou z toho další problémy. Nevím proč, ale stejně bych tenhle můj styl života za nic nevyměnila. Je sice nadmíru vyčerpávající a musíte se smiřovat s tím, že ne všechno si můžete dovolit a leccos musíte se slzami oželet, ale jednoduše mě naplňuje po všech stránkách.
Další z důvodů, proč mi na blog markantně ubývá času je to, že jsem - světě div se - členka sboru dobrovolných hasičů :) A co se našeho sboru týče tak i jediná žena ve výjezdové jednotce. S tím je ovšem spojeno spoustu povinností. Od práce v garážích a klubovně počínaje po školení a výjezdy konče. I přes to, že je to fyzicky dost namáhávé, bych to prostě za nic nevymněnila. Tohle je práce, která mě naplňuje úplně ve všem. Jste mezi svými kamarády, držíte skvělou partu, děláte společně všechno od práce až po zábavu a dohromady poskytujete ochranu obyvatelům města, které milujete.
Je to taková moje druhá rodina.
A tahle skvělá partička je jedním z důvodů, proč jsem se tu neukázala ani o víkendu.
V sobotu jsme totiž byli na školení u profesionálních hasičů a já dostala tu čest, jet také.
A jestli jste zvědavý, jak "náročná" je práce u hasičů, tak neváhejte a čtěte dál ;)


*she wolf

3. dubna 2013 v 12:08 | (Katie) |  music
Nemůžu si pomoct, ale tahle písnička plní přesně moje sny... Miluju vlky a vše co je s nimi spojené. Strašně ráda bych měla jednoho i doma a nebo bych to chtěla vyřešit přesně tak, jako dívka ve videoklipu - jednoduše a prostě být s vlkem jedna duše, která sdílí dvě těla, a může je měnit kdy se jí zachce.
No nebylo by to parádní? Když už budete mít dost toho našeho lidského světa, jednoduše se proměnit v chlupáče a do vyčerpání pobíhat v přírodě a načerpávat tu její sílu.


Ty extra schopnosti jsou samozřejmě vítaným bonusem jak se zbavit svých pronásledovatelů. Vyloženě bych si na nich nezakládala, ale musel by to být opravdu dobrý pocit :)
A co vy? Chtěli byste si alespoň jednou navléct vlčí kůži, proběhnout se zamrzlou plání a nechat všechny své starosti a problémy daleko za sebou? :)

*stop being afraid

2. dubna 2013 v 22:53 | (Katie) |  words
Proč zbytečně myslet negativně. Myslete jen na to dobré a to špatné pak nebude vypadat tak zle :) Na každé věci se dají najít plusy a mínusy, ale je je na nás, kolik dovolíme našemu mozku vnímat těch mínusů :)
Já jako čistý realista v tom mám jasno hned, ale pro takové pesimisty to musí být docela oříšek. Ale všechno jde, když se chce, tak nic nevzdávejte a bojujte ;)


Katie

*hello april

1. dubna 2013 v 11:28 | (Katie) |  occasional diary
Ani jsme se nenadáli a je tu duben. Utíká to nějak moc rychle se mi zdá. A přes to všechno - jaro pořád nikde. Když jsem se dneska ráno podívala z okna, myslela jsem, že ještě spím... Dalších pár centimetrů sněhu? Sakra přírodo, to máš ještě po týhle zimě čím sněžit? Upřímně - dobrej aprílovej fór, ale stačilo ;)