"Apa trece, pietrele ramin."

Červen 2013

*daybreak

28. června 2013 v 11:34 | (Katie) |  long stories
Následující povídka vznikla jako moje závěrčná ročníková práce z tvůrčího psaní. Téma, které jsem si vybrala byl - rozbřesk. Je trošku dlouhá, ale prý to stojí za přečtení :) Takže pokud máte rádi hororové povídky, tak klidně pokračujte ve čtení. Přeji příjemnou zábavu ;)

Ano, tati, měl jsi pravdu. Na noční život opravdu ještě nejsem připravená. A můj krk je toho důkazem. Vyskakuje mi na něm tak velká husí kůže, až mi nadzvedává límec u košile. I ten slabý větřík, který mi pofukuje kolem uší, na teplotě těla moc nepřidává. Zastrčím si košili do kalhot, zachumlám se více do svého sáčka a pokračuji v cestě k domovu. Když jsem míjela kostel ve městě, akorát odbíjel půl dvanácté. Vzhledem k tomu, že přes les je to dobrých čtyřicet minut rychlejší chůzí, svému slibu, který jsem dala otci, že budu do půlnoci doma, bohužel nedostojím. Při představě, jak na mě bude nepříjemný, jsem se celá oklepala. Nemám ráda, když se na mě taťka zlobí, a snažím se mu pro to nedávat důvod. Nicméně občas není zbytí.


*hey, i'm back

26. června 2013 v 12:55 | (Katie) |  blog's things
Zdravím všechny příznivce tohoto blogu!
Strašně moc se omlouvám, že jsem se skoro dva měsíce neozývala. Najednou se toho na mě nakupilo hrozně moc. Ze školy hned do jedný nebo druhý práce, po nocích se učit, a na blog tak nezbývalo mnoho času. Hrozně mě to mrzí a pokusím se Vám to co nejdříve vynahradit.
Doufám proto, že jste na mě nezanevřeli a rádi opět začnete navštěvovat moje stránky. Mám nápady na spoustu článků, vzniklo i pár nových povídek, které se tu časem objeví. Rozhodně ráda uvítám i Vaše nápady, co byste se chtěli popřípadě dozvědět třeba o mě ;)
Jinak co nového se událo v mém životě? S přítelem jsme spolu už skoro 2 a půl měsíce a drží nám to krásně. Doufám, že to takhle půjde dlouho dál. Ve škole jsem dopadla vcelku dobře. Třetí ročník na střední jsem uzavřela s jednou trojkou, třemi dvojkami a zbytek jedničky. Tudíž - zažila jsem svou první trojku na vysvědčení vůbec :D Zasloužila jsem si ji. Vím, že mě politologii nebaví a tak se to ve výsledku opravdu objevilo. Spíš nechápu, jak jsem z ní mohla mít v prvním pololetí jedničku. :D Ironie bolí :D
S hasiči jsme se 22.6. zúčastnili závodů a umistíli jsme se na krásném třetím místě. Takže máme další pohárek do sbírky. Jsem na ty moje samečky pyšná. Jako jediná holka v týmu to mám s nima docela někdy těžký. Ale když jde do tuhýho, poslouchaj na slovo. Asi jsem si už vybudovala určitou autoritu :)
A co mě čeká o prázdninách? Práce, práce, práce, práce a víkendy volno. Takže nejspíš hodně výletů. Bude tedy spousty nových fotek - máte se na co těšit.
Po prázdninách už jenom přežít maturitní ročník, na který se musím za tyhle dva měsíce připravit. Musíme začít zpracovávat ročníkovou práci, kterou budeme v dubnu obhajovat. Mám téma Vlad III. Dracula - O Napichovači a vlivu jeho osobnosti na literaturu. Hraběte Dráculu miluji a vždycky mě fascinoval jak on, tak doba, ve které žil. Proto jsem se pro toto téma rozhodla. Pokud to tedy bude stát za to, budu vás čátečně seznamovat s výsledky mé práce.
Jinak ještě jedna informace - kdo rádi čtete mé povídky a jinou tvorbu, mám pro vás dobrou zprávu. Pod mýma rukama totiž vzniká první obsáhlejší dílo s názvem Záře luny. Kapitolu po kapitole ho zde budu odhalovat a určitě uvítám vaší kritiku a poznámky. Chtěla bych to dotáhnout k dokonalosti a hlavně ke konci, a jednou ho vydat jako s ou první knížku. Podle mé profesorky na tvůrčí psaní to skrývá určitý potenciál. Tak uvidíme.

Prozatím je to ode mě všechno (musím se nachystat do práce). Zítra večer už bych ráda začala s normálními články. Mám připravené zhruba tři tak uvidíme, jak moc unavená budu. Třeba stihnu všechny ;)

Zatím se mějte a doufám, že se tu nyní budeme zase potkávat.

Vaše Katie