"Apa trece, pietrele ramin."

*legalization

26. srpna 2013 v 14:48 | (Katie) |  on theme
Ó ano, vím, že články na téma týdne hrozně zanedbávám a jsem několik měsíců pozadu. Jenže při mém pracovním vytížení mám málokdy čas na to, abych strávila dvě hodiny psaním nějakého delšího a smysluplnějšího článku. Pokaždé se ale najde alespoň malá skulinka v mém nabitém denním programu, a vznikne další článek do sbírky. Ten dnešní se týká legalizace marihuany. Je to téma, které je omýlané ve společnosti již několik let. Když už je na cestě nějaké řešení, vždycky se najde někdo, kvůli komu se musí začínat od začátku. Přičemž prostě nechápu, proč to nemůžou povolit. Marihuana není zas takové zlo jako ten prachbídný alkohol (to vám dokáži i v následujících větách). Jen se podívejte na Holanďany jak jsou spokojení. Trávu tam koupíte na každém rohu a je jen malé procento lidí, kteří by to u nich vůbec nezkusili. A umřel na předávkování už někdy někdo, ptám se? Ne, nezemřel - odpovídám si. Tak v čem je jádro pudla?Už vám nejspíš došlo, že já osobně jsem pro legalizaci. Nevidím na tom prostě nic špatného. Mám spoustu kamarádů, kteří si sem tam to brčko dají. Mám ale také kamarády, kteří si ho dají pravidelně každý den. V tomhle ohledu se cítím jako hlavní pozorovatel. Za těch pár let už jsem viděla mnoho stavů po trávě, ale žádný z nich mi nepřišel tak nebezpečný, jako agresivita po alkoholu. Marijánka je halucinogen, tudíž narušuje způsob, jakým vnímáme okolí. Proto dost často když vidíte někoho po jointíku, připádá vám, jak by byl trošku v jiném světě - umírněnějším světě bez násilí.
V malých dávkách ale na člověku vesměs žádná změna vidět není.

Abych přiznala, já sama jsem trávu nikdy nezkoušela a ani po tom netoužím. Nicméně mi nevadí, když si jí vedle mě někdo zapálí. Ta vůně z toho je občas opravdu omamná. Jednou jsem zažila případ, kdy se v mále místnosti hulilo jedno za druhým. Pasivní kouření není výmysl a tak mi to trochu také nalezlo na mozek. Člověk má pak hned takovou veselejší náladu a nevím jak u ostatních, ale já jsem najednou měla neuvěřitelnou energii a pořád jsem se něčemu smála.

Dobrá, chápu, že marihuana poškozuje lidský organismus ať chceme nebo nechceme. Ale to přeci alkohol také. Jedna dávka jednou za čas neuškodí, ale dlouhodobé užívání má poškozující až ničivé účinky. U alkoholu to jde přes játra, mozek, nervy a srdce. Tráva snižuje imunitu, zahrává si s krevním tlakem a plodností, ničí plíce a mění osobnost člověka. Každá z těchto drog má svá úskalí. Ale jen jedna z nich je povolená - a to ta horší.
Na otravu či předávkování alkoholem už zemřelo nespočet lidí.
Na překouření se trávou ještě nikdo. Tak v čem že je tedy problém?
Navíc, marihuana není až tak silně návyková jako alkohol. Alkoholici se ze své závislosti léčí rozhodně déle a mnohem intenzivněji. Huličovi stačí chtít a přestane.

Stoprocentně chci znát Váš názor na tuhle problematiku.
Z mého hlediska je prostě marihuana mnohem menší zlo než alkohol a nevidím proto důvod, aby nemohla být legalizována. Byť třeba i s věkovou hranicí, ať je to fér.
Nu co myslíte?

Vaše Katie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 27. srpna 2013 v 5:58 | Reagovat

Mám na to stejný názor, až na tu vůni - mně to strašně smrdí. :-D Ale jinak taky nechápu, proč by měla být nelegální, když jsou legální cigarety a alkohol.

2 Emily Emily | Web | 28. srpna 2013 v 11:04 | Reagovat

Přesně, souhlasím s tebou. Podle mě je alkohol mnohem větší zlo -_- Marihuana mi příjde jako "pilulka na dobrou náladu"?:DD:D Myslím že by to mělo být povolené třeba od 18ti (i když by to zkoušeli i mladší, tomu se nezabrání..), ale jinak... v čem je to o tolik horší, než alkohol? Mimochodem, ten poslední obrázek mě vážně pobavil.:D A je zároveň pravdivý:)

3 Bajušik Bajušik | 28. srpna 2013 v 17:06 | Reagovat

Súhlasím s tebou :)

4 Katie* Katie* | Web | 29. srpna 2013 v 5:33 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: Jsem ráda, že se našel někdo, kdo se mnou souhlasí :) Díky holky :)

5 Hobittka Hobittka | Web | 29. srpna 2013 v 23:44 | Reagovat

Súhlasím s tvojim názorom. Popravde som sama už viackrát trávu skúšala - lepší pocit som ešte nepoznala. Mne sa to dá porovnávať s orgazmom, akurát to samozrejme nie je to isté :) Ten kľud, čo cítiš a hlavne tá nálada, keď si s ľuďmi, ktorých máš rada - na nezaplatenie. Alkohol neznášam. Nehovorím, že nepijem, ale už v živote sa nechcem rozbiť až na úplne dno.
Tráva je mnohonásobne lepšia, škoda, že to veľa ľudí nechápe :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama