"Apa trece, pietrele ramin."

*time goes faster

9. srpna 2013 v 12:12 | (Katie) |  on theme
Ještě včera byl prosince roku 1994 a já poprvé spatřila světlo světla. Ještě včera byl rok 1998 a šla jsem poprvé do školky a poznala své nejlepší kamarády. Ještě včera byl rok 2001 a poprvé jsem usedla do školní lavice. Můžete mi prosím prozradit, kam ten čas tak letí?
Pořád se ohlížím za rokem 2010, který byl takovým prvním zlomovým rokem mého života. Končila éra základní školy, přišly první lásky. Přišlo gymnázium a sním nové tváře. Stala se ze mě dobrovolná hasička.

Další zlomový rok, který mi ještě na rameno občas zaťuká, je rok 2012. Život mě zkoušel na každém kroku. Dával mi ránu za ránou a já se vždycky zvedla ze dna a šla dál. V září jsem nastoupila do práce a začala si sama vydělávat. Změnil se mi pohled na svět a celkové myšlení opustilo svět magora puberťáka. Začala jsem dělat autoškolu, k vánocům dostala svoje první auto. Ještě před Vánoci jsem dosáhla vysněných osumnácti let. Játra a ledviny se otřásly vlnou legálně pitého alkoholu. Silvestr mi pak pomohl zapomenout na osudný rok 2012, který byl neskutečně těžký jak po fyzické stránce, tak i po té psychické. Tehdy jsem totiž začala chodit do baru "na jedno" a dost jsem se rozkouřila, protože cigarety byly vcelku dobrý lék na poničenou psychiku.

Počátek roku 2013 ale také nebyl zrovna růžový. První světlo přišlo, když jsem byla přijata do výjezdové jednotky sboru dobrovolných hasičů a splnil se mi tak můj sen. Druhé světlo se pak rozsvítilo 22. února, kdy jsem mohla oficiálně vyrazit do ulic na čtyřech kolech mého úžasně červeného auta, a uklidňovat se tak dlouhými projížďkami po okolí.

Následné měsíce tohoto roku však už začali chytat růžový nádech. Přišel totiž vztah, na který jsem dlouho čekala, a ve kterém jsem už dlouhý čas velmi šťastná.
Po jeden rok také sdílím svoje životní problémy s nejlepší kamarádkou a nemůžu si to vynachválit.
Oba, jak kamarádka tak přítel, stojí při mě ať se děje co se děje.
Ale čas spěje dál.

Jsme za polovinou roku 2013 a i prázdniny se pomalu chýlí ke konci. Čeká mě poslední rok na střední škole, který je spojený s maturitou a přijímačkami na vysokou. Všechno už mám promyšlené. Vím, že to bude těžké a budu se muset pořádně snažit, ale pro splnění svých cílů udělám cokoliv. Navíc - mám přece kolem sebe své milované, o které se mohu vždycky opřít.

Ten čas uběhl opravdu nechutně rychle. Najednou jsem dospělá a musím začít přemýšlet úplně jinak.
Když vidím ti mladší ročníky všude po městě, říkám si, co z nich jednou bude. Jsou ještě horší než jsme byli my... Přijdu si jako z poslední normální generace.

Tak rychle to plyne... Už jen 144 dní a nastane rok 2014 - obrovská zkouška mého těla, mé mysli, mé duše...

Držte mi place, ať si splním své sny a i přes ukrutnou rychlost času dosáhnu svého kýženého cíle.

Vaše Katie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

do you like my articles "on theme"?

sure
it could be better
nope

Komentáře

1 ali ali | 9. srpna 2013 v 15:13 | Reagovat

Preji ti hodne stesti. Ve vsem. Pusobive napsany clanek. Cas utika dost rychle...

2 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 9. srpna 2013 v 16:11 | Reagovat

Letí to strašně rychle.. :( Jasně, že budu držet palce, ať ti všechno vyjde. :)

3 Bajušik Bajušik | 9. srpna 2013 v 20:23 | Reagovat

Ten čas letí to je pravda :( škoda že sa nedá spomaliť.. ://  Myslím si že to zvládneš, držím ti palce :)

4 Katie* Katie* | Web | 12. srpna 2013 v 11:12 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: Všem třem vám moc děkuju :))

5 Emily Emily | Web | 12. srpna 2013 v 11:44 | Reagovat

Nojo, čas plyne příšerně rychle. Na druhou stranu, kdyby nebylo času, nebylo by nic.
Pro mě byl rok 2012 taky hodně těžký. Hlavně psychicky.. no, ale to se mi zrovna nechce moc rozebírat, ještě bych tady všechny zdeptala!:D:)
Hlavně chci říct, ať se hlavně nebojíš. Všechno to skvěle zvládneš, já ti věřím.:) Už vidím ten oslavný článek poté, co se dozvíš že tě na vysokou přijali:* Hodně štěstí:)

PS: že pomalu končí prázdniny mi ani nepřipomínej, je to hrozný.:D Vůbec se na školu netěším. Vůbec. Snad jen na moje nejlepší lidičky tam:) A taky mám radost z toho, že tím mám novou možnost, jak začít znovu.. nový začátek.:)

6 Katie* Katie* | Web | 12. srpna 2013 v 12:46 | Reagovat

[5]: Děkuju za takovou víru ve mě :) Snad bude dost času jak na učení tak na psaní na blog, protože když ne, tak se asi bez vás sesypu :)
Promiň :D Hrozný je to pro všechny školáky :D Já se vlastně těším spíš na profesory než na spolužáky... :( je to smutný, ale hold nejsme zrovna nejlepší parta. Mám jen pár spřízněných duší a ty mi k životu a přežití stačí :) Doufám, že tvůj začátek nabere správný směr a budeš šťastná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama