"Apa trece, pietrele ramin."

Leden 2014

*flood

23. ledna 2014 v 21:58 | (Katie) |  on theme
Mám s články na téma týdne hrozné zpoždění... Vím to. Ale ne vždy je čas a nálada psát. Ale moc dobře víte, že je takhle zpětně dopisuji. A snad se mi jednou povede dopsat všechny :) Je to pro mě výzva. I když mnohem větší je si na to psaní najít trochu času.
Protentokrát se mi pod ruce dostalo téma loňských povodní. Zakusila jsem jejich sílu z trochu jiného úhlu, než je zvykem, a ráda vás s ním seznámím. Dobrovolnictví... V ohozu dobrovolného hasiče se brouzdáte zatopenými zahradami a snažíte se ze všech sil pomoci tam, kde je to potřeba. Jenže máte jen jedny ruce a škod, které voda napáchala, jsou spousty. Vše je zničené, bahno se dostalo i do nejmenších skulin. A já jen procházím chatovou oblastí v Řevnicích se snahou rozdat sílu a pozitivní myšlenky všem, kteří to potřebují.
*timing is everything

16. ledna 2014 v 22:45 | (Katie) |  occasional diary
Facka sem, facka tam. Zasloužím si jí. Ale konečně mám trochu času nazbyt a mohu se ospravedlnit za svou dlouho nepřítomnost. Měla mnoho důvodů, kterými se nechci úplně zaobírat. Dávala jsem do roku 2014 asi až moc velké naděje, a on se mi rozhodl hned ze začátku naznačit, že zas tak růžový to mít nebudu. A daří se mu to slušně i dál. Je teprve šestnáctý den a já mám za sebou neuvěřitelnou dávku skutečností, pozitvních i negativních. Jenže nervy mám opravdu jen jedny a tenhle nápor už bohužel neustály. Přišla deprese, jedna z těch těžších, a já se v ní solidně utopila. Náraz na dno byl tvrdý, prázdnota v duši ještě tvrdší, ale odrazila jsem se zpátky k hladině a stoupám. Vlnky nad mou hlavou hrajou pozitvní melodie a v hlavě mi zase zní ten hlas, že všechno bude přeci jenom zase fajn.