"Apa trece, pietrele ramin."

*from generation to generation

22. května 2015 v 14:40 | (Katie) |  on theme
Rodiče, prarodiče, praprarodiče, prapraprarodiče, praprapraprarodiče, prapraprapraprarodiče... dinosaurus, ještěrka, mlok, žába, pulec, prvok, cosi ee kdysi dávno...
Vždycky mě zajímalo, odkud se tu na světě vzala zrovna moje rodina. Okud se vzalo naše příjmení, zdalipak nejsme z nějakého šlechtického rodu, zda jsme od nepaměti žili v Čechách nebo se sem dostali při stěhování národů, jestli jsme třeba vážně z nějakého masožravého dinosaura... ale otázka, na kterou bych hledala odpověď ještě mnohem déle, by byla - co je to hlavní, co se v naší rodině přenáší z generace na generaci a bylo tu s námi odjakživa??
Když se tak ohlédnu za všemi členy naší velké rodině, je tu pár věcí, které máme společné. Třeba oválné a širší obličeje s baňatějším nosem. Jenže to mají i jiní lidé...
Pak jsou to třeba oční vady. V každé generační linii se totiž vyskytují minimálně 2 lidí s oční vadou. Já tedy se svými šesti dioptriemi kraluji, ale ostatní členové nezůstávají moc daleko za mnou.
Napadá mě pak ještě určitý druh inteligence, neb dosti nás je titulovaných vysokou školou. Ale to také není tak extra rys.
Když si vezmu blíže k rozboru sebe a mého brášku, u nás je to velice nápadná podobnost. Jak obličejem a vysokým vzrůstem, tak například povahou. Oba jsme střelci a tudíž to s náma má maminka opravdu těžké. Ale právě po ní jsme z bráškou zdědili dokonalý hudební sluch a hudební nadání.
Po tatínkovi máme zase oba technické dovednosti a sportovní talent. A tyhle geny teď budeme šířit dál.
Ale zpátky k širší rodině - spíše tmavovlasí, robustnější stavby těla. Nikdo z nás nemá jednobarevné oči. A ten smysl pro humor! Málokdo nezasvěcený pochopí.

Takže co je vlastně to, co utváří naši rodovou linku?

Pravděpodobně asi míchanice všech těhle rysů, které se dají najít u všech členů krevní linky. Ale ani tahle analýza mi nepomůže odpovědět na moje otázky. Co když jsme potomky rodu královského? Co když jsme nežili v Českých zemí odjakživa? Kde všude se roztrousili naše geny? A kam až se všude dostaneme?

To už se asi nikdy nedozvím. Ale vím jedno - že díky zásobě dětí, která se vyrojila během posledních tří let jen tak nevymřeme a naše jméno a geny budou žít dál a kdo ví - třeba se nám jednou dostane třeba i toho šlechtického původu :)

Vaše Katie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

do you like my articles "on theme"?

sure
it could be better
nope

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama