"Apa trece, pietrele ramin."

Září 2016

*fear of my own ideas

21. září 2016 v 17:25 | (Katie) |  on theme
Zastřený pohled... Lesklé nehybné oči zírající do prázdna... Všude kolem nějaké zvuky ale já je nevnímám... Před očima se mi odehrává neskutečný příběh... Takové rychlé kino, bez detailů, jen holá fakta, postavy, děj... Je v tom bolest, utrpení, zoufalství a strach... Můj dech se zpomaluje - už skoro nai nedýchám... Jen sleduji to zvláštní divadlo, které vidím jenom já...Mé oživlé myšlenky... Mých několik oživlých myšlenek, které se záhadným způsobem slévají dohromady a přelévají jedna přes druhou. Nezasvěceným by ten příběh vůbec nedával smysl. Ale já si to všechno prožila a vidím a cítím vše, co zůstává ostatním skryto. Vidím lidi naříkat, ale neslyším jejich pláč. Vidím auta v nekontrolovatelném zmatku jak se zanořují do sebe, ale tříštění skla a mačkání plechů je kdesi v dálce utlumeno na minimum. Vidím ruku jak drží zbraň a míří na člověka, který způsobil bolest... Ale to, jak vystřelí a postavě před hlavní se rozletí hlava, neslyším.
Něco do mě drká, obraz slábne, zatahuje ho mlha... a úplně mizí.
"Heej! Země volá Katie!"
"Ano?"
"Co se ti zase honilo hlavou?"
"Ale jen tak jsem se zasnila..."


*guardian of our time

20. září 2016 v 13:14 | (Katie) |  on theme
Doba Blanických rytířů či Svatého Václava už přeci jen trochu utichá. Nebo, abych byla přesnější, spíš už dávno mlčí. Byly to strážci své doby, ale tak trochu jsou našimi strážci i dnes. Vždyť kdo by si nepamatoval pověst o rytířích, kteří i se svými koňmi spí v mohutné hoře Blaník, a čekají jen na svou příležitost, aby mohli bránit naši drahou vlast.
Svatý Václav poté bdí nad největším pražským náměstím a jako český patron vyčkává až bude jeho síly zapotřebí. Bohužel si myslím, že kdyby mohl, nakop by koně do slabin a zdrhnul. Protože tohle už dávno není ten národ, který by on chtěl chránit. My sami si totiž už svých strážců nevážíme... A proto i Blaničtí usnuli nejtvrdším spánkem a nehodlají z něho býti rušeni.*who am I?

19. září 2016 v 14:40 | (Katie) |  on theme
milovaná holčička, chytrá dcerunka, miláček, beruška, brouček, šprt, sportovkyně, lenoch, spáč, nadějná studentka, krásná ženská, modelka, fotografka, malířka, zpěvačka, kytaristka, klavíristka, hasička, vysokoškolačka, basketbalistka, atletka, lukostřelkyně, koňařka, kuchařka, cyklistka, pařmenka, milovnice knih, závislák na hudbě, člověk s problémy s pamětí, kuřačka, pivařka i vinařka, milující a vášnivá žena, snílek, romantik, jednadvacítka, starší sestra, řidička, milovnice dobrého jídla, ambiciózní bojovnice, neochotná vzdát se, mlátička, kouzelnice s českým jazykem, střelec, nespoutaná duše, vodomilka, lovkyně pavouků, milovnice Drákuly, noční tvor, mechanička, technička, slepoň nosící čočky, ateistka, pička Coly Zero, pokušitelka osudu, přirozeně inteligentní, Sparťanka, skromná milenka, citlivka, modromilka a narozená ve špatné době...

to všechno a mnohem víc jsem jáVaše Katie