"Apa trece, pietrele ramin."

Leden 2017

*celebrity cafe

12. ledna 2017 v 16:57 | (Katie) |  cafes
Sem tam Vám někdo doporučí nějaké dobré místo, jdete tam, a jste zklamáni. Nic není, tak jak vám bylo vyprávěno, jídlo stojí za prd, obsluha je kyselá. A v duchu si říkáte - jak se sakra tady může někomu líbit?
Jenže pak jsou tu i opačné případy, kdy jdete prostě někam na blind a doufáte, že volba bude správná. A takové mám já nejradši. Nikdy nedávám na cizí doporučení, protože jsem toho názoru, že co si člověk nezkusí sám, tak to nemůže hodnotit.
A někdy se pak prostě stane, že se ocitnete úplnou náhodou v podniku, kde jste ještě nikdy nebyly, a ten podnik si vás naprosto získá.
A to je přesně případ celebrity café na Vinohradech.


*lemon tree

5. ledna 2017 v 21:24 | (Katie) |  my music
Znáte ten pocit - slyšíte známou melodii a ihned vám před očima naskočí určitý výjev. Je to jako televize ve vaší vlastní hlavě, upoutávka na film, reklama na štěstí či smutek, nebo černobílý vzpomínkový záběr z minulosti. Prostě a jednoduše se tam něco objeví a ve vás to navodí ten zvláštní pocit, o kterém mluvím. Může to být nostalgie, stesk, radost, nebo jako v případě mém při poslechu citronovníku je to deja vu.
I'm sitting here in the boring room... a přesně vidím sebe, jak sedím na parapetu okna svého pokoje.
is just another rainy sunday afternoon - a nevím, jestli to byla zrovna vždycky neděle, ale pršelo a já pozorovala kapky, které stékaly po skle a vytvářely tam svoje vlastní dálnice, ze kterých se občas ulily zkratkami.
I'm wasting my time... ne, nikdy mi to nepřišlo jako ztráta času. Stopovala jsem, jak dlouho to kapce trvá od horního rámu k mým skrčeným kolenům. Občas se naskytlo i sledování duelu v rychlosti.
I've got nothing to do - no ne vždycky, občas jsem toho měla až nad hlavu a možná i to byl důvod, proč jsem potřebovala na chvíli vypnout a jen tak sedět a nic nedělat. Někdy to bylo i častěji než bylo celkově vhodné.
But nothing ever happens and I wonder.
Ale nakonec se vždycky něco stalo, slezla jsem z okna a život šel zase dál....Vaše Katie