"Apa trece, pietrele ramin."

*celebrity cafe

12. ledna 2017 v 16:57 | (Katie) |  cafes
Sem tam Vám někdo doporučí nějaké dobré místo, jdete tam, a jste zklamáni. Nic není, tak jak vám bylo vyprávěno, jídlo stojí za prd, obsluha je kyselá. A v duchu si říkáte - jak se sakra tady může někomu líbit?
Jenže pak jsou tu i opačné případy, kdy jdete prostě někam na blind a doufáte, že volba bude správná. A takové mám já nejradši. Nikdy nedávám na cizí doporučení, protože jsem toho názoru, že co si člověk nezkusí sám, tak to nemůže hodnotit.
A někdy se pak prostě stane, že se ocitnete úplnou náhodou v podniku, kde jste ještě nikdy nebyly, a ten podnik si vás naprosto získá.
A to je přesně případ celebrity café na Vinohradech.


Je ráno, pospíchám na schůzku ale ouha! Jdu brzy a člověk, se kterým potřebuji mluvit tu ještě není. Mám hodinku času pro sebe. Kručí mi v žaludku, protože jsem nesnídala. Plán A - nakrmit se.
Vracím se na Vinohradskou ulici a rozhlížím se... Jeden krámek vedle druhého, ale žádný z nich mi nenabízí nic, co by utišilo křik mého bříška. Pouštím se tedy ulicí dolů.
Po několika krocích narazím na nenápadnou kavárnu. Název Celebrity Café mě sice uvádí trošku do rozpaků, protože žádná selebrita nejsem, ale i tak - aspoň to kafe by mi udělat mohli.
A tak otvírám dveře a jdu dál.

Je to tu příjemné, jako kdybych vešla k někomu do obýváku. Z transu mě vytrhne servírka, která mě mile zdraví. Vybírám si malé zákoutí za sloupem, kde budu mít klid na práci. Lístek s nabídkou je na stole v cupuletu.
Zvědavě ho otvírám a nepřestávám se divit.
Fresh, čaj, kafe, kapučíno... Nakonec si vybírám latté a velice mě těší, že mají i oříškový sirup. Pro mě vždy volba číslo jedna. Jenže žaludek se už začíná svíjet a tak otáčím na další stránky v domění, že zde budou dezerty. Jenže...

Ono je tu úplně všechno... Od kroasantu k snídani, přes tatarák a svíčkovou k obědu až po sladké dezerty na slehnutí. Tak jsem v kavárně nebo v restauraci?

Zvědavě zvednu oči od lístku o rozhlédnu se. Míst k sezení je tu hodně, a vypadá to prostě jako kavárna. Jenže při pohledu číslo dvě by to mohla být i restaurace. A při opětovném pohledu do lístku musím konstatovat, že na to, že je podnik v centru, má i velice příznivé ceny. Jsem nadšená. Nicméně i když mě medailonky z vepřové panenky velice lákají, není to úplně vhodná snídaně. A tak se vracím do správné části menu.


Omeleta, kroasant, salát, bábovka, koláč... Co si vybrat? Zkusíme něco, na čem se toho může dost ukázat.
K latéčku si tedy objednávám salát z čerstvého ovoce s medovo-skořicovým dipem.

Servis prvotřídní, latéčko oku lahodící. Jen asi paní barmance ujela ruka se sirupem, protože nemít ke kávě panáka vody na zapití, kterým sem tu nálož sirupu zředila, nedalo by se to moc pít. Ušetřila jsem cukr, ale pošmákla jsem si. Pěnu jsem vyjedla ještě než mi byl přinesen salát.

A ten tedy byl... Hrál všemi barvami a všemi možnými druhy ovoce. Jablíčka, banán, pomeranč, žlutý meloun, ananas a jahody... A ty byly asi nejlepší. Na tu bílou kejdu dipu co seděla uprostřed salátu jsem se z počátku dívala spíš negativně. Kdyby byl vedle v mističce, vypadalo by to líp. Ale takhle mě to alespoň donutilo ho ochutnat...
A světe div se - byl vyníkající. Hned jsem ho zamíchala do ovoce a začala se ládovat.

Trvalo mi to a stejně jsem ho do sebe nedokázala dostat celý. Paní barmanka však byla velice ochotná a nechala mi zbytek zabalit. Alespoň ho mohla ochutnat má drahá polovička.

Podle mého pozorování to prostě přes den je kavárna, přes odpoledne restaurace a večer bar, o čemž svědčila obrovská zásoba alkoholu na policích za barem. Ale ať tam přijdete kdykoliv, vždycky to bude příjemné posezení.

Já si to maximálně užila. Dostala jsem, co jsem chtěla, zahřála se a byla v milé a usměvavé společnosti. Co víc si po ránu přát.

I účet byl velice příjemný.
Caffé Latté s příchutí - 55.-
Salát z čerstvého sezonního ovoce s medovo-skořicovým dipem - 105.-

Sem se určitě ještě vrátím. Nejspíš ochutnat tu panenku. :)
Dejte na mě nebo ne, já byla maximálně spokojená. Takže pokud patříte do té skupiny, která potřebuje doporučení - vřele doporučuji.
Pokud patříte do té druhé - třeba na Celebrity café taky někdy narazíte a poznáte sami.


logo


Vinohradská 40, Praha 2

Vaše Katie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 14. ledna 2017 v 16:35 | Reagovat

škoda že nemáš fotky toho co ti přinesli :) ale jinak to zní skvěle, jen pro mě dost z ruky, ale kdo ví, že? ^^

2 Katie Katie | Web | 16. ledna 2017 v 8:12 | Reagovat

[1]: Nepatřím mezi ty pošahance, co si fotí jídlo :D Přišla bych si opravdu divně.... :)
A přesně. Kdo ví ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama